איך להתגבר על פרידה ב 3 שלבים? פרידות

פרידות- נושא מורכב ולא פשוט-

השאלות והתהיות "מה היה קורה אם.." 

"האם עשיתי את הדבר הנכון?"

"אם רק הייתי עושה משהו אחר…"

"אם רק הייתי אומר/ת את זה אחרת- אז היינו נשארים ביחד".

אני בעד לשמור על הזוגיות ולעשות הכל כדי שזה יתאפשר ולא לפרק את החבילה. אך כדי שקשר יעבוד צריך שני אנשים שרוצים להיות שם, ולצערי- לא תמיד זה המצב.

למרות הקושי והמורכבות של הנושא, חילקתי את הדרך להתגבר על הפרידה לשלושה שלבים שאני מקווה שיסייעו לכם-

אז איך בכל זאת ניתן להתגבר על פרידה?

1. ניתוק- כמו שאומר הפתגם "רחוק מהעין רחוק מהלב"- כשאנחנו פיזית לא רואים מישהו אז לאט לאט אנחנו מתחילים להרגיש שהוא גם מתרחק מבחינה נפשית. הכוונה בלהתנתק זה לא ללכת למקומות שאני יודעת שהיא/ הוא יהיו שם. להוריד אותה/ו מרשימת החברים בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת שאתם רשומים אליה. כמו כן, להוריד מרשימת אנשי הקשר בנייד כדי שלא תתפתו לשלוח הודעה.

2. סליחה עצמית– השלב הכי מורכב- הרבה פעמים אנחנו מאשימים ומחמירים עם עצמנו. עסוקים בתהיות של "אם לא הייתי אומר.. אז היינו ביחד היום".
אני רוצה להגיד לכם בביטחון מלא- שאיך שהתנהגתם וההחלטות שקבלתם הן ההחלטות הכי טובות שיכלתם לקבל בהתאם לידע שהיה לכם ולנסיון שהיה לכם עד אותו הזמן. ואם הייתם חוזרים אחורה בזמן, כנראה שהייתם עושים את אותו הדבר- לכן, אין טעם בלהאשים את עצמכם.
אז עכשיו הגיע הזמן לקבל את מה שהיה, לקבל את עצמכם ולסלוח לעצמכם.

3. לעשות מה שאוהבים– אחרי שניתקנו קשר ואחרי שסלחנו, הגיע הזמן שנעשה משהו בשביל עצמנו- תחשבו על משהו שגורם לכם סיפוק והנאה. משהו שאינו תלוי באף אחד אחר חוץ מכם.

כשתמלאו את הזמן שלכם עם דברים שאתם באמת אוהבים לעשות, אתם תרגישו יותר טוב ותהיו מוכנים באמת להמשיך הלאה.